Viskóza

MATERIÁL

Základní surovinou pro výrobu viskózy bývá nejčastěji dřevo, nebo bavlna; popř. jiná surovina s vyšším obsahem celulózy. Cílem jejich výroby je přiblížení přírodním materiálům s benefitem nových a příjemných vlastností. Produkty na bázi regenerované celulózy sice nejsou čistě přírodní, ale lze je považovat za jakousi alternativu k přírodním látkám. Materiály s viskózovými vlákny zajišťují optimální výměnu tepla, čímž přispívají k příjemnému pocitu při nošení. Na rozdíl od čisté bavlny jsou viskózové látky splývavější, měkčí, lesklejší a vzdušnější. Díky těmto vlastnostem je ideální na léto. 


PŮVOD

Viskóza francouzské značky Atelier Brunette s certifikací Standard 100 Oeko-Tex certified je vyrobena z vláken s certifikací Lenzing™️ EcoVero ™. Ty splňují tato kritéria: - použití udržitelných zdrojů dřeva označených FSC® a / nebo PEFCTM - implementace udržitelných výrobních procesů certifikovaných nezávislými organizacemi (Higg Index, EU Eco Label) 


ÚDRŽBA

Oděvy z viskózy lze prát v pračce na 30 °C. Velmi jemně vymáchat na nejnižší stupeň (800 ot./min.), poté nechat vyvěsit na ramínku. Doporučujeme propařit vertikálně na ramínku, případně přežehlit na nižší stupeň otočené rubem ven. Pokud oděv obsahuje výraznější knoflíčky, doporučujeme praní v ruce – ve studené vodě. Následně jemně vyždímat a poté nechat sušit vyvěšený na ramínku. Nepoužívat sušičku!

KVARTÝR SHOP & STUDIO

U VODÁRNY 4, PRAHA - 130 00

 

Výdejní okénko je otevřeno

ÚT a ČT / 11- 19h.

JANAMIKESOVA.MIK@GMAIL.COM

+420 775 463 710

© 2020 MIK - Jana Mikešová. S ♥ vytvořeno od Sustr.xyz.

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon