top of page

O MIK

Značka MIK - Jana Mikešová přináší modely určené sebevědomým ženám.

 

Ctí ženskost, čistotu linie a zároveň pohodlnost. Její kolekce obsahují kompletní průřez dámským šatníkem, a díky své návaznosti a provázanosti navíc podporují udržitelnou módu. Jsou totiž tvořeny jako nekonečná řada, prolínají se a vzájemně doplňují.
 

Nedílnou součástí je také výběr kvalitních materiálů s důrazem na jejich zpracování a lokální (ruční) výroba.

MIK - JANA MIKEŠOVÁ.jpg
MIK - Jana Mikesova v.png
Jana Pešatová Mikešová

Při studiu na pražské UMPRUM, přivedla Janu k pletení fascinace vlnou, která určila směřování značky MIK.
První kolekce obsahovaly pletené doplňky, později se propletla ke svetrům a šatům. 
Postupem času se obsah kolekcí rozšířil o oblečení a doplňky z dalších přírodních materiálů – organického mušelínu, viskózy, Tencelu, papírové příze, kůže …
Při své tvorbě dbá na udržitelnost, ruční práci a kvalitu zpracování ve všech fázích výroby. Pro její návrhy jsou typické rafinovanost, ženskost, minimalismus a variabilita nošení.
Pro své modely nejčastěji používá pudrovou škálu akcentovanou výraznou barvou, kterou mění podle kolekce.

Být herečkou je pro ní něco tak přirozeného, že se člověk až musí zamyslet, jaké to asi je, když se ocitne opravdu v roli. Nadání pro tohle povolání zdědila po mamince. Není tedy divu, že jej má hluboko pod kůží. Cokoliv, co žena zdědí po matce má totiž až zvláštní magii. I o tom by Beáta mohla vyprávět. Mateřství je téma, které ji rozhodně není cizí. Právě v něm si ale na nic nehraje. Je mámou každou buňkou v těle a to stačí.

Co za žádnou cenu nesmí chybět Tvému dokonalému pomalému ránu?

V mém dokonalém pomalém ránu určitě nesmí chybět káva. Mám ráda dát si kávu a dlouhou pomalou snídani, kdy se sejdeme všichni u stolu, nikam nespěcháme a užíváme si kouzlo momentu. K těmto chvílím se nabízí hlavně víkendy, během kterých zažívám svoje dokonalé pomalé ráno.

bottom of page