top of page
DSCF0434_edited.jpg
LOGA Mik x Romaniv 2.png

Oděvní značka MIK spojila síly s jedním z nejžádanějších českých stylistů Miroslavem Romanivem a společně vytvořili unisexovou limitovanou kolekci MIK x ROMANIV.

 

Ta je určená všem — ženám i mužům, kteří v módě dávají přednost kvalitě před kvantitou, mají rádi osobitý styl a zároveň dbají na to, aby oblečení, které nosí bylo lokální. Kolekce kromě výše zmíněného nabízí i něco navíc.

Celá kolekce se nese v duchu minimalismu, který je typický nejen pro značku MIK, ale i módní styl Miroslava Romaniva. Zároveň v kolekci můžeme spatřit charakteristické prvky odkazující k chuti vytvořit něco skutečně unikátního. Rafinovanými detaily v podobě průstřihů, přiznaných švů nebo lemování dodávají jinak zcela sofistikované kolekci ten správný nádech rebelství. „Už delší dobu jsem přemýšlela nad tím, že bych ráda vytvořila speciální limitovanou kolekci, ze které by navržené kousky mohli nosit jak ženy, tak i muži,“ říká ke svému rozhodnutí vytvořit unisexovou kolekci Jana Pešatová Mikešová.

 

foto: Ivan Kašša / Igor Smitka

DSCF0471.jpg

Důraz na detail


Vytvořeno bylo několik atraktivních střihů, které budou slušet jak ženám, tak i mužům. Celá kolekce je tedy unisexová a zároveň oversize. Kousky jsou velmi signifikantní. Každý outfit tak díky nim bude nevšední. Svetry jsou pletené tak, že nabízí nepřeberné množství možností, jak je nosit, kombinovat nebo vrstvit. Představení kolekce je zároveň i návodnou ukázkou, jak na originální styling a vytvoření unikátních looků.


Jednotlivé kousky kromě prémiových materiálů a atraktivních oversize střihů spojuje i ležérní uvolněné siluety a strukturová diverzita. V sérii tak nejdeme svetry a vesty, které jsou ručně pletené z maxi merino chunky příze i roláky, svetry a doplňky z alpakové jemné příze.

Všechny použité materiály jsou od prověřených dodavatelů, splňující vysoké nároky na eticky chov a zpracování vlny – mají například certifikáty Responsible Alpaca Standard, Responsible Wool Standard, Interwoollabs, Mulesing-Free.Výroba je čistě lokální, zajištěná malými pletárnami na Moravě. Chunky modely se pak pletou ručně pletařkami, se kterými značka dlouhodobě spolupracuje.

Kampaň s citem


Spolu s Miroslavem své tváře kolekci propůjčili i zpěvačka a herečka Barbora Poláková a designér a kreativní ředitel značky Moser Jan Plecháč. Nejen, že  všechny  tyto  osobnosti  pojí  přátelství,  ale  samozřejmostí  je

i  hluboký  vztah  a  cit  pro  estetično. “Bára   je   neskutečně   inspirativní

a kreativní člověk. Baví mě nejen v umělecké sféře, ale i v té osobní.

Jako její kamarád vím, že u ní vždy najdu otevřenou náruč a porozumění. Mám velkou radost, že se stala jednou z tváří naši spolupráce,” uvádí Miroslav a záhy dodává: “Když potkáte Jana, máte od začátku pocit, že mluvíte se svým kamarádem. Jeho pozitivní energie a upřímná radost je jako světlo, které rozzáří jakýkoliv prostor. Není tedy divu, že si ho zamiloval i Justin Bieber. Platonicky ho miluji i já a až vyrostu, chci být jako on”, vysvětluje Miroslav spojení s výraznými osobnostmi v rámci limitované kolekce MIK x ROMANIV. 

MIKxROMANIV_foto_IgorSmitka (9).jpg

MIK - Jana Mikešová


Kvalitně, eticky a (pokud možno) lokálně. To jsou tři základní hodnoty, na kterých Jana Pešatová Mikešová vystavěla svou oděvní značku MIK, pod kterou vytváří ucelené kolekce již deset let. Ty jsou navrhovány a tvořeny jako nekonečná řada jednotlivých kousků, které se mezi sebou volně prolínají a doplňují. Všechny nabízené kousky jsou charakteristické maximálně přírodními materiály, mezi kterými najdete například vlnu, merino, alpaku, len či hedvábí.

Miroslav Romaniv

Miroslav Romaniv je jedním z nejžádanějších stylistů u nás. Touto profesí se živí už téměř deset let a mezi jeho klienty patří zástup českých a zahraničních celebrit a významných lidí na poli umění a designu. Momentálně působí v lifestylovém magazínu Elle jako kreativní ředitel.

bottom of page